proste katalogowanie i archiwizacja rzeczy

proste katalogowanie i archiwizacja rzeczy

Dziadek zanim zmarł przekazał mi wszystkie swoje monety i znaczki, niektóre egzemplarze są warte duże pieniądze. Nie sprzedaję tego z sentymentu. Wszystko starannie przechowuję w domu. Dobrze jakbym ten cały zbiór jakoś wrzucić w komputer, skatalogował, żeby po prostu wiedzieć dokładnie co się ma. Jaki program komputerowy do tego polecicie?

Lupusx

Posty: 2

 
Powiem szczerze, że ja to bym nie miał cierpliwości do takiego archiwizowania. Mnie zawsze wszelkie bazy danych męczyły...a pamiętam je dobrze ze szkolnej informatyki.

DobraReklama

Posty: 10

 
Z tym majątkiem ruchomym to tak już jest, że łatwo można coś zgubić...nie to co w przypadku nieruchomości :) Trudno byłoby zapodziać gdzieś dom :D także ja jestem za tym, żeby sobie prowadzić taką listę wartościowych ruchomości. Mnie polecono program z portalu www.sejfsoft.pl i faktycznie się sprawdza. To szwagier mi o nim powiedział i wyjątkowo miał rację :P

Rico

Posty: 3

 
Na pewno wygodnie byłoby sobie uszeregować w formie bazy danych co dokładnie się posiada w ruchomościach, ale ja to chyba nie miałbym cierpliwości, żeby tak po kolei wszystko wklepywać do kompa ;))

LOOKAS1989

Posty: 8

 
Witaj! Mój szwagier korzysta z takiego oprogramowania to się dowiem jak to się dokładnie nazywa i ile kosztuje. Dam znać, pozdrawiam.

Gruszek2

Posty: 5

 
Hej, witam. Mnie się całkiem dobrze korzysta z takiego programu jak SEJFSOFT. Polecam. Prostota, ale też przydatne funkcjonalności. Głównie to spisuję tutaj biżuterię, bo trochę się jej nazbierało, a mam tu np. pierścionek po babci, więc wartościowe rzeczy. Z resztą, słyszałam, że w razie kradzieży taki wykaz rzeczy zagubionych jest bardzo wskazany. Program można kupić przez stronę www.sejfsoft.pl. Porównując z innymi tego typu systemami to nie jest drogo.

Boss

Posty: 5

 
Nie znam takich programów...W ogóle to za bardzo nie wiem o co Ci chodzi :) Katalogowanie? Archiwizacja? Czyli, że co? ;)

89ostry89

Posty: 4

 
Moja firma korzysta z takiego programu, ale nazwy to nie kojarzę. Spróbuje się dowiedzieć coś więcej. Czołem! Do napisania!

foken

Posty: 12

 
Coby nie mówić, to lepiej mieć porządek w papierach, także ja to prowadzę taki katalog wszystkich wartościowych przedmiotów, ale to normalnie spisuję sobie w tabelce w wordzie. Dodaję zdjęcia czasami, ale tych najdroższych rzeczy. Mi to styka.

ertumer

Posty: 2

 
Różne programy do takich katalogów miałem i najlepiej mi się korzysta z SEJFSOFT ze strony www.sejfsoft.pl. Mam to cały czas i nie narzekam. Cały mój dobytek wpisany w dużą bazę danych, łatwy dostęp, zdjęcia i opisy przedmiotów – przydatne urządzenie.

Laleczka

Posty: 5